Spread the love

[ad_1]

বাস্তু শাস্ত্ৰত এনে কিছুমান প্ৰাণীৰ কথা উল্লেখ আছে, যিযোৰ দেখাটো শুভ বুলি ধৰা হয়। সাধাৰণ দিনত এইবোৰ দেখা অস্বাভাৱিক নহয়, কিন্তু দীপাৱলীৰ দিনা দেখাৰ বিশেষ অৰ্থ আছে।

এন্দুৰ : দিপাৱলীৰ দিনা এন্দুৰ দেখা শুভ বুলি কোৱা হয়। বিশ্বাস অনুসৰি, দিপাৱলীৰ দিনা এন্দুৰ দেখিলে ধনৰ দেৱতা কুবেৰ প্ৰসন্ন হয় আৰু এনে জাতক–জাতিকাৰ ওপৰত ধন বৰ্ষণ কৰে। ইয়াৰ উপৰি জীৱনত কষ্ট আৰু বাধা দূৰ হয়।

মেকুৰী : ঘৰত মেকুৰীৰ আগমনক সম্পদ লাভৰ লক্ষণ বুলিও কোৱা হয়। সেয়েহে, দেৱালীত মেকুৰীৰ আবিৰ্ভাৱ লক্ষ্মীৰ আগমনৰ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। দিপাৱলীৰ নিশা মেকুৰীৰ আবিৰ্ভাৱৰ ফলত লক্ষ্মীৰ আগমন হয় আৰু অনাগত দিনবোৰতো সম্পদ লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে। ইয়াৰ লগতে, দিপাৱলীত ফেঁচা আৰু বিচ্ছুৰ আবিৰ্ভাৱও এক শুভ লক্ষণ বুলি কোৱা হয়।

জেঠী : যদিও মানুহে কয় যে ঘৰত জেঠী থকা ভাল নহয়, কিন্তু যদি দিপাৱলীত জেঠী দেখা যায়, ইয়াক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, যদি উপাসনা গৃহৰ চাৰিওফালে জেঠী দেখা যায়, তেন্তে ই অতি শুভ। এইটো অদূৰ ভৱিষ্যতে ধন পোৱাৰ লক্ষণ। যদি দেৱালীৰ নিশা ঘৰত জেঠী দেখা যায়, তেন্তে ধৰি লওক যে মা লক্ষ্মীয়ে গোটেই বছৰটো আপোনাক আশীৰ্বাদ দিব।

ক’লা পৰুৱা : দিপাৱলীত ঘৰত ক’লা পৰুৱা দেখাটোও এটা অতি শুভ লক্ষণ। যদি ঘৰত সোণৰ সামগ্ৰী ৰখা ঠাইৰ পৰা ক’লা পৰুৱা ওলাই আহে, তেনেহ’লে ইয়াক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে সোণৰ সম্পদ বৃদ্ধি হ’ব। একে সময়তে, যদি পৰুৱাবোৰ ছাদৰ পৰা ওলাই আহে, তেন্তে সোনকালেই ধন, সম্পত্তি আৰু ভৌতিক বস্তু বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

ফেঁচা : যদি আপুনি দিপাৱলীৰ নিশা ফেঁচা দেখা পায়, ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে মা লক্ষ্মী নিজেই আপোনাৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ আহিছে। এয়া বিশ্বাস কৰা হয় যে দেৱী লক্ষ্মীয়ে জ্ঞান, সৌভাগ্য, সম্পদ, স্বাস্থ্য আৰু সমৃদ্ধিক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। ই ঘৰৰ পৰা দৰিদ্ৰতা, বিভেদ, কাজিয়া, বিবাদ, দুৰ্ভাগ্য আদি আঁতৰ কৰে।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *