Spread the love

[ad_1]

ঝাড়ুৰ ব্যৱহাৰ কেৱল ঘৰ চাফা কৰাই নহয় আপোনাৰ ঘৰৰ সমৃদ্ধি বজাই ৰাখিবলৈও প্ৰয়োজনীয়। ইয়াৰ বাবে যদি আমি বাস্তুৰ নিয়ম পালন কৰো তেন্তে জীৱনত সুখ থাকে।

আন্ধাৰৰ ওপৰত পোহৰ আৰু বেয়াৰ ওপৰত ভালৰ জয়ৰ প্ৰতীক দীপাৱলী উৎসৱ। আনন্দ, সমৃদ্ধি আৰু নবীকৰণৰ সময়। এই শুভ উৎসৱত বহু লোকে ইতিবাচক শক্তি আৰু ঘৰলৈ শুভকামনা আমন্ত্ৰণ কৰিবলৈ বিভিন্ন ৰীতি-নীতি আৰু আচাৰ-ব্যৱহাৰত লিপ্ত হয়।

যুগ যুগ ধৰি মানুহে পালন কৰি অহা তেনে এটা পৰম্পৰা হ’ল এই উৎসৱৰ আগতে নিজৰ ঘৰবোৰ ভালদৰে চাফা কৰা। ঠিক তেনেদৰে দীপাৱলীৰ সময়ত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে যদি ঘৰ চাফা কৰাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বস্তুবোৰ সঠিক ঠাইত ৰখালৈকে কিছুমান বিশেষ বস্তুৰ যত্ন লয়, তেন্তে আপোনাৰ ঘৰত সদায় সমৃদ্ধি থাকিব।

ইয়াৰে এটা নিয়ম হ’ল দীপাৱলীত ঝাড়ু ব্যৱহাৰ কৰাৰ সঠিক সময় আৰু পদ্ধতি। বিশ্বাস কৰা হয় যে আপুনি সদায় বাস্তু আৰু জ্যোতিষৰ নিয়ম অনুসৰি ঝাড়ু ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে, যাতে ইয়াৰ কোনো ধৰণৰ ক্ষতি নহয়। একেদৰে দীপাৱলীৰ সময়ত এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ত ঝাড়ুৰ ব্যৱহাৰ নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়াৰ পৰা বিতংভাৱে জনাওক।

দীপাৱলীৰ সময়ত সূৰ্যাস্তৰ পিছত ঝাড়ু নিদিব

বিশ্বাস কৰা হয় যে দীপাৱলীত সূৰ্যাস্তৰ পিছত ঝাড়ু দিলে আপোনাৰ ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধিত বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। উৎসৱৰ বাবে যিমানেই চাফাই নকৰক কিয়, সন্ধিয়া ঘৰ চাফা কৰাৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক।

যদিও সূৰ্যাস্তৰ পিছত ঘৰত কেতিয়াও ঝাড়ু ব্যৱহাৰ কৰা উচিত নহয়, কিন্তু দীপাৱলীৰ দিনটোক এটা বিশেষ দিন বুলি গণ্য কৰা হয় য’ত দেৱী লক্ষ্মী ঘৰৰ ভিতৰত উপস্থিত হয়, এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি ঝাড়ু দিয়ে, তেন্তে দেৱী লক্ষ্মী দুৱাৰৰ পৰা আহে।তাই ঘূৰি আহে আৰু তাইৰ ভনীয়েক অলক্ষ্মী অৰ্থাৎ দৰিদ্ৰ প্ৰৱেশ কৰে।

দেৱালীত লগে লগে ঝাড়ু ব্যৱহাৰ নকৰিব।

ঘৰৰ কোনো সদস্যই ঘৰৰ পৰা ওলাই অহাৰ লগে লগে ঝাড়ু ব্যৱহাৰ কৰিব নালাগে। যদি আপুনি এনে কৰে তেন্তে ব্যক্তিজনে যি কামৰ বাবে আগবাঢ়িছে তাত কেতিয়াও সফলতা নাপাব আৰু ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ পৰা ওলাই অহাৰ লগে লগে কিবা এটা অশুভ ঘটাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।

কেৱল এয়াই নহয়, বিশ্বাস কৰা হয় যে কাৰোবাৰ ঘৰত ওলাই যোৱাৰ লগে লগে যদি আপুনি ঘৰত ঝাড়ু দিয়ে, তেতিয়া আপোনাৰ ঘৰত মূল্যৱান কিবা এটা হেৰুৱাৰ সম্ভাৱনা বাঢ়ি যায় আৰু ইয়াৰ ফলত আৰ্থিক ক্ষতি হ’ব পাৰে।

লক্ষ্মী পূজাৰ সময়ত ঝাড়ু ব্যৱহাৰ নকৰিব

আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে লক্ষ্মী পূজাৰ সময়ত ঘৰখন কেতিয়াও ঝাড়ু দিব নালাগে, তেনে কৰিলে ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা নষ্ট হ’ব পাৰে আৰু দেৱী লক্ষ্মীক খং উঠাব পাৰে।

দীপাৱলীত কিমান বজাত ঝাড়ু ঝাড়ু দিব?

  • দীপাৱলীত চাফ-চিকুণ আৰু ঝাড়ু দিয়াৰ আটাইতকৈ শুভ সময় হ’ল ৰাতিপুৱা, সূৰ্য্য উদয়ৰ ঠিক আগতে। এই সময়ক শাস্ত্ৰত ‘ব্ৰহ্ম মুহুৰ্ত’ বুলিও কোৱা হয় (আৰ্থিক লাভৰ বাবে ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তত এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক)। হিন্দু পৰম্পৰা অনুসৰি এই সময়ত ধনাত্মক শক্তি তুংগত থাকে আৰু ঘৰত কৰা যিকোনো শুদ্ধিকৰণ আটাইতকৈ ফলপ্ৰসূ হয়।
  • যদি আপুনি ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তাত চাফাই আৰম্ভ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে সূৰ্য্য উদয়ৰ আগতে ঘৰখন ঝাড়ু দিব। ইয়াৰ ফলত ঘৰত ধনাত্মক শক্তি বজাই ৰাখে।
  • দীপাৱলীৰ দিনত কিছুমান নিৰ্দিষ্ট সময়ত বিভিন্ন আচাৰ-ব্যৱহাৰ আৰু চাফাই কৰ্ম সম্পাদন কৰাটো অতিশয় শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।আটাইতকৈ শুভ সময় হ’ল পুৱাৰ ভাগত বা অভিজিত মুহুৰ্তাৰ সময়ত ঘৰত ঝাড়ুও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।
  • দীপাৱলীৰ সময়ত ঘৰখন পৰিষ্কাৰ আৰু ভালদৰে প্ৰস্তুত কৰি ৰখাটো এটা আৱশ্যকীয় অভ্যাস। পূজা আৰম্ভ কৰাৰ ঠিক আগতে ঘৰখন ঝাড়ু দি দেৱী লক্ষ্মীৰ বাবে এক বিশুদ্ধ আৰু আকৰ্ষণীয় পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰাটো বাঞ্ছনীয়।

যদি আপুনি দীপাৱলীৰ উৎসৱত চাফাইৰ বাবে ঝাড়ু ব্যৱহাৰ কৰে, তেন্তে ইয়াৰ লগত জড়িত কিছুমান কথা নিশ্চয় জানে।

যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰি ফেচবুকত লাইক কৰিব। অধিক অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ namoniassam.com ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত কমেন্ট বক্সত প্ৰেৰণ কৰক।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You missed