Spread the love

[ad_1]

কাপোৰ অবিহনে শুলে আপোনাক বিভিন্ন ধৰণৰ স্বাস্থ্যৰ লাভালাভ দিব পাৰে। ইয়াৰ আঁৰত কোনো বৈজ্ঞানিক তথ্য নাই, কিন্তু বিভিন্ন অধ্যয়নে কয় যে Naked Sleeping বিভিন্ন ধৰণে সহায়ক হ’ব পাৰে। ই পুৰুষ আৰু মহিলা দুয়োৰে বাবে লাভজনক।

কাপোৰ পৰিধান নকৰাকৈ শুলে সোনকালে আপোনাৰ শৰীৰৰ তাপমাত্ৰা হ্ৰাস হয়, যাৰ দ্বাৰা মগজুয়ে ইংগিত পাই যে এতিয়া টোপনি যোৱাৰ সময় হৈছে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ভাল আৰু সোনকালে টোপনি আহে। শৰীৰৰ উষ্ণতাৰ সৈতে, যদি আপুনি আপোনাৰ কোঠাৰ তাপমাত্ৰা সঠিক ৰাখে, আপোনাৰ টোপনি আৰু উন্নত হ’ব।

কাপোৰ পৰিধান নকৰাকৈ শুলে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতেও ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পায়। দৰাচলতে, ছালৰ সংস্পৰ্শই অক্সিটচিন নামৰ এক ৰাসায়নিক পদাৰ্থ মুকলি কৰে। এই ক্ষেত্ৰত, যেতিয়া সংগীৰ সৈতে ছালৰ সংস্পৰ্শ বৃদ্ধি হয়, তেতিয়া যথেষ্ট পৰিমাণৰ অক্সিটচিন উৎপাদন হয় যি আপোনাক এক সন্তুষ্ট অনুভৱ দিয়ে।

কাপোৰ পৰিধান নকৰাকৈ শুলে Male infertility সমস্যাও কিছু পৰিমানে আঁতৰ হয়। দৰাচলতে, কেতিয়াবা পুৰুষে টান আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধি শুই যায়। এই ক্ষেত্ৰত, স্ক্ৰোটমৰ উষ্ণতা বৃদ্ধি হয়, যাৰ ফলত শুক্ৰাণুৰ জীৱনীশক্তি আৰু শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা দুয়োটা প্ৰভাৱিত হয়। মহিলাসকলৰ ক্ষেত্ৰতো একেই কথাই প্ৰযোজ্য। যদি আপুনি নেকেড শুই আৰাম নাপাই তেন্তে আপুনি লাইট ফিটিং কাপোৰ পিন্ধিও শুব পাৰে।

ভাল টোপনিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে আৰু সংক্ৰমণৰ সম্ভাৱনা যথেষ্ট হ্ৰাস কৰে। ইয়াৰ বিপৰীতে, যেতিয়া আপুনি সঠিকভাৱে শুব নোৱাৰে, আপোনাৰ শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা দিনক দিনে হ্ৰাস হয় আৰু আপুনি যিমানেই সাৱধান নহওঁক, আপুনি বেমাৰবোৰ এৰাই চলিব নোৱাৰে।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *