Spread the love

[ad_1]

গণভোটৰ দ্বাৰা আপৰ বিধায়ক তথা নেতা সকলে জনতাক প্ৰশ্ন কৰিব যে- অৰবিন্দ কেজৰিৱালে পদত্যাগ কৰিব লাগে নে কাৰাগাৰৰ পৰাই চৰকাৰ চলাব লাগে?

এই বৈঠকৰ পাছত আপৰ এমচিডিৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া দুৰ্গেশ পাঠকে কয় যে কেন্দ্ৰ চৰকাৰে এক ভুৱা গোচৰ ৰুজু কৰিছে। যাৰ অধীনত আপৰ বহু নেতাক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। কেইদিনমান পূৰ্বে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱাললৈও জাননী জাৰি কৰিছিল।

লগতে তেওঁ কয় যে, আমি পঞ্জাৱ আৰু দিল্লীত বিজেপিক পৰাজিত কৰিছো।গুজৰাট, গোৱাতো আমি জয়লাভ কৰিছো। মধ্য প্ৰদেশতো জয়লাভ কৰিম। সেইবাবে তেওঁলোকে(বিজেপি) ভাবিছে যে কাৰাগাৰলৈ যোৱাৰ পাছত কেজৰিৱালে পদত্যাগ কৰিব আৰু তেওঁলোকে আমাৰ চৰকাৰ শেষ কৰি দিব।

তেওঁ লগতে কয় যে, আপৰ প্ৰতিগৰাকী বিধায়কে কেজৰিৱালক পদত্যাগ কৰিবলৈ বাধা দিছে আৰু জেলাৰ পৰাই চৰকাৰ চলোৱাৰ বাবে আহ্বান কৰিছে।আজিৰ সভাতো এই বিষয়ে চৰ্চা হয় আৰু পাছত কেজৰিৱালে কয় যে তেওঁ পঞ্জাৱৰ বিধায়ক সকলৰ সৈতেও আলোচনাত মিলিত হ’ব।

দুৰ্গেশ পাঠকে লগতে কয়, বৈঠকত লোৱা সিদ্ধান্ত অনুসৰি আমি সমগ্ৰ দিল্লী আৰু দেশত গণভোট কৰিম যে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে পদত্যাগ কৰিব লাগে বা কাৰাগাৰৰ পৰা চৰকাৰ চলাব লাগে। আমি দিল্লীত ৰাজপথত সভা অনুষ্ঠিত কৰিম আৰু জনমত বিচাৰিম।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *