Spread the love

[ad_1]

মেষ ৰাশি: আজি শাৰীৰিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা প্ৰতিকূল দিন হ’ব। দিনটো ব্যস্ত থাকিব। কামৰ সন্দৰ্ভত মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। আপুনি সহযোগ পোৱাৰ পিছতো বেছিভাগ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰিব। আগতে কাৰোবাক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিব নোৱাৰাৰ ভয় সৃষ্টি হ’ব, ফলত মানসিক চাপ বাঢ়িব। বিৰোধী আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব, কিন্তু তথাপিও সাৱধান হওক, ই এক দুষ্ট চক্ৰও হ’ব পাৰে। দ্ৰুত টকা উপাৰ্জনৰ মানসিকতাই আজি কিছু লোকচানৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, ইয়াৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। ধনৰ প্ৰবাহ থাকিলেও কিন্তু অনিয়ন্ত্ৰিত খৰচৰ বাবে আপুনি প্ৰয়োজনীয় কামত খৰচ কৰিব নোৱাৰিব।

শুভ ৰং: বাদামী
শুভ সংখ্যা: ৩

বৃষ ৰাশি: আজি আপুনি দৈনন্দিন কাম-কাজত ব্যস্ত থাকিব, কিন্তু ইয়াৰ কোনো ইতিবাচক ফল নাপাব। আন কাৰোবাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীলতাৰ বাবে আপোনাৰ বেছিভাগ কামেই আধৰুৱা হৈ থাকিব পাৰে। কৰ্ম, ব্যৱসায় বা চৰকাৰী খণ্ডৰ পৰা বেয়া খবৰ বা যিকোনো অপ্ৰীতিকৰ ঘটনাৰ খবৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ বাবে মন বিচলিত হৈ থাকিব। ধনৰ প্ৰবাহ সীমিত হ’ব যদিও অনিয়ন্ত্ৰিত ব্যয়ৰ বাবে বাজেটত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত সহকৰ্মী বা বিষয়াৰ লগত ভুল বুজাবুজি হ’ব,কিন্তু আপুনি বিষয়টো গুৰুতৰ হ’বলৈ নিদিব। পৰিয়ালত কোনো দুখৰ খবৰ পাব পাৰে, ধৈৰ্য ধৰিব। হঠাতে স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাৰ সম্ভাৱনা আছে।

শুভ ৰং: গুলপীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৭

মিথুন ৰাশি: সঘনাই আপোনাৰ আচৰণ সলনি হোৱাত আপোনাৰ সংস্পৰ্শত থকা লোকসকলৰ অশান্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপুনি এটা কথা ক’ব, কিন্তু ইয়াৰ বিপৰীত কামহে কৰিব। দিনটোৰ প্ৰাৰম্ভিক অংশ এলাহত পাৰ হ’ব। যিকোনো কামত এবাৰ পলম হ’লে দিনটোৰ ৰুটিন সলনি হ’ব। আজি আপোনাৰ বেছিভাগ কামেই পলমকৈ সম্পূৰ্ণ হ’ব বা আধৰুৱা হৈ থাকিব। আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্ম ব্যৱসায়ত ঋণ লোৱাৰ আচৰণ পৰিহাৰ কৰক, ই পিছত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ধন সম্পৰ্কে কাৰোবাৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। আজি বুদ্ধিৰে কাম কৰিব, অন্যথা আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ নহ’ব।

শুভ ৰং: ধূসৰ
শুভ সংখ্যা: ১১

কৰ্কট ৰাশি: আজি বৌদ্ধিক কামত সফলতা পাব পাৰিব। সামাজিক বা ঘৰুৱা জীৱনত আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰামৰ্শই কাৰোবাৰ জীৱনলৈ এক নতুন দিশ দিব। আপোনাৰ প্ৰতি মানুহৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব, কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত লেহেমীয়া কামৰ বাবে আপুনি নিজৰ প্ৰতি অসাৱধান হৈ পৰিব। ব্যৱসায় কিছু সময়ৰ বাবে ফলপ্ৰসূ হ’ব, কিন্তু আপুনি অসাৱধান হ’লে কাৰোবাৰ পৰা নিজ খৰচৰ বাবে ধন ধাৰলৈ ল’ব লগাত পৰিব। ব্যৱসায়ীতকৈ নিয়োজিত লোকৰ অৱস্থা ভাল হ’ব, কিন্তু ধন সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰ আজি সকলোৰে বাবে চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিব।

শুভ ৰং: ৰূপালী
শুভ সংখ্যা: ১৯

সিংহ ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে বিসংগতিৰ দিন হ’ব। আপুনি দিনটোৰ আৰম্ভণিৰে পৰাই ইয়াক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰিব। পৰিয়ালৰ লোকে আজি আপোনাৰ কোনো ভুলৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব আৰু আপুনি নকৰা ভুলৰ বাবেও টান কথা শুনিব লগা হ’ব পাৰে। কিন্তু আপুনি মৌন হৈ থকাই উত্তম হ’ব। যদি আপুনি বেছি সময় ধৈৰ্য ধৰি নাথাকে, তেন্তে বিষয়টো গুৰুতৰ হৈ পৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিষয়া বা আন লোকৰ সৈতে সম্পৰ্কত বিভাজন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। নিয়োজিত লোকসকলে সতৰ্ক হোৱা উচিত, আপোনাৰ এটা সৰু ভুলে জীৱনৰ দিশ সলনি কৰিব পাৰে। আজি ক’ৰবাৰ পৰা আৰ্থিক লাভ হ’ব যদিও মানসিক সমস্যা একেই থাকিব। স্বাস্থ্যৰ উত্থান-পতন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

শুভ ৰং: ক’লা
শুভ সংখ্যা: ৭

কন্যা ৰাশি: আজি এই ৰাশিৰ বাবে লাভজনক দিন হ’ব। কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত বহুতে আপোনাৰ লগত প্ৰতিযোগিতা কৰিব, তথাপিও বৌদ্ধিক প্ৰচেষ্টাৰে আপুনি লাভৰ অংশ পাব পাৰিব। দৈনন্দিন কামতকৈ ব্যৱসায়ীসকলে বিপদজনক কামৰ পৰা অধিক লাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অতীত বা আজি কৰা বিনিয়োগে অতি সোনকালে ফল দিব আৰু ধনৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি পাব। কোনো লেনদেন সন্দৰ্ভত কাৰোবাৰ লগত তৰ্ক হ’ব পাৰে। ধৈৰ্য ধৰিব অন্যথা ভৱিষ্যতে লোকচান হোৱাৰ আশংকা থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ ওপৰত আদেশ জাপি দিলে নতুন সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

শুভ ৰং: হালধীয়া
শুভ সংখ্যা: ৫

তুলা ৰাশি: আজি কিছু অভাৱ থাকিলেও দিনটো আপোনাৰ বাবে সন্তোষজনক হ’ব। দিনটোৰ প্ৰাৰম্ভিক অংশৰ বাহিৰে বাহিৰত শান্তি থাকিব। আজি আপুনি কাৰোবাৰ ভুল আচৰণৰ বিৰোধিতা নকৰিব যদিও আপোনাৰ ধৈৰ্য সীমিত হৈ থাকিব। আপোনাৰ এবাৰ খং উঠিলে ইয়াক শান্ত কৰাটো আপোনাৰ ক্ষমতাত নাথাকিব। কৰ্ম বা ব্যৱসায়ত যিকোনো অভাৱৰ বাবে আৰ্থিক লাভ কম হ’ব। শ্বেয়াৰ বজাৰত বিনিয়োগ কৰিলে দ্ৰুত লাভ হ’ব পাৰে। ইয়াৰোপৰিও কাম-কাজত ধন আৱদ্ধ হোৱাৰ সম্ভাৱনাও আছে। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে।

শুভ ৰং: বেঙুনীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৪

বৃশ্চিক ৰাশি: আজি আপুনি নিজৰ মনৰ কথা বহুত শুনিব আৰু সেই কাম কৰিব। আপুনি কাৰোবাৰ কামত অত্যধিক হস্তক্ষেপ কৰিব, সৰু সৰু কথাত খং উঠিব, যাৰ বাবে মূল লক্ষ্যৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে। আপুনি মানসিকভাৱে প্ৰস্তুত নোহোৱা বাবে আন দিনৰ তুলনাত আজি কৰ্ম ব্যৱসায় অলপ লেহেমীয়া হ’ব। লাভ-লোকচানৰ প্ৰতি গুৰুত্ব নিদিয়াকৈ কাম কৰিব আৰু পিছত ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰাৰ চেষ্টাত কেৱল লোকচানহে হ’ব। অসাৰ বিষয়ত ঘৰত কাৰোবাৰ লগত কাজিয়া কৰি সময় নষ্ট কৰিব। যদি মানসিক অশান্তি বহুত হয়, তেন্তে আপোনাৰ মনটো পূজা-পাঠৰ পৰা আঁতৰিব।

শুভ ৰং: সেউজীয়া
শুভ সংখ্যা: ২

ধনু ৰাশি: আজি আপোনাৰ ধৈৰ্যৰ অভাৱ হ’ব। যিকোনো কামৰ প্ৰতি যদি অসাৱধান হয়, খৰখেদা কৰে তেন্তে কিবা এটা হেৰুওৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। ধন সম্পৰ্কীয় বিষয়ত খৰখেদা নকৰিব, নহ’লে আজিৰ সঠিক সুবিধা লোৱাৰ পৰা বঞ্চিত হ’ব। আৰম্ভণিতে কৰ্ম ব্যৱসায়ত বিশেষ আশা নাথাকিব যদিও ক্ৰমান্বয়ে ব্যৱসায় প্ৰণালীবদ্ধ হোৱাৰ লগে লগে হঠাতে ধন উপাৰ্জনৰ পথ মুকলি হ’ব, ফলত আপোনাৰ উৎসাহ বৃদ্ধি পাব। দান-বৰঙণিৰ লগতে কাৰোবাক সহায় কৰাৰ বাবেও ধন খৰচ কৰিব লাগিব। আজি সময়মতে প্ৰয়োজন পূৰণ নোহোৱাৰ বাবে ঘৰত বিবাদ হ’ব পাৰে। আপুনি খং কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

শুভ ৰং: কমলা
শুভ সংখ্যা: ১১

মকৰ ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে শুভ আৰু ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। পৰিয়ালত থকা মতভেদৰ বাবে দিনটোৰ প্ৰাৰম্ভিক অংশটো অলপ উদাসীন হ’ব। ইয়াৰ পিছত ৰাজহুৱা খণ্ডত আপোনাৰ নতুন পৰিচয়ে আপোনাক জীৱনৰ এক নতুন দিশ দিব, কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনি দৃঢ় সংকল্পবদ্ধ হ’ব লাগিব। এটা লক্ষ্য মনত ৰাখি কাম কৰিলেহে দিনটোৰ উপযুক্ত সুবিধা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কৰ্ম ব্যৱসায়ৰ নিত্য পৰিৱৰ্তিত পৰিস্থিতিৰ বাবে বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি হ’ব আৰু আপুনি কম লাভত ব্যৱসায় কৰিব লাগিব। আপুনি পৰিয়ালতকৈ বাহিৰৰ লোকৰ পৰা বেছি সমৰ্থন পাব।

শুভ ৰং: ৰঙা
শুভ সংখ্যা: ১৮

কুম্ভ ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে সফলতা লাভৰ দিন হ’ব। যিকোনো কাম কৰাৰ আগতে ভালদৰে অধ্যয়ন কৰিব। অলপ কষ্টৰে এটা ডাঙৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত সফল হ’ব। ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰজেক্ট এটা সম্পূৰ্ণ হ’লেও আপুনি লাভ পাব, কিন্তু খৰখেদা কৰিলে কিছু অভাৱ হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। কিন্তু আজি ঋণ লোৱাৰ অভ্যাসে আপোনাক বিপদত পেলাব পাৰে। পৰিয়ালৰ পৰিৱেশত সৰু সৰু ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে যি পাৰস্পৰিক সমন্বয়ৰ জৰিয়তে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পৰা যাব।

শুভ ৰং: নীলা
শুভ সংখ্যা: ১৬

মীন ৰাশি: আজি সম্ভাৱনাৰ ওপৰত অধিক গুৰুত্ব থাকিব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিলেও সফলতা বা বিফলতা আপুনি সংস্পৰ্শলৈ অহা মানুহৰ ওপৰতহে নিৰ্ভৰ কৰিব। দিনটো ব্যস্ততা বাঢ়িব। কৰ্ম ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব, কিন্তু ধন লাভত পলম হ’ব। সহকৰ্মীসকলে নিজৰ স্বেচ্ছাচাৰী আচৰণৰ বাবে আপোনাক কিছু সময়ৰ বাবে বিপদত পেলাব, কিন্তু তেওঁলোকে নিজেই আপোনাক তাৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰিব। পৰিয়ালত শান্তিৰ পৰিৱেশ থাকিব।
শুভ ৰং: বগা
শুভ সংখ্যা: ৫

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *