Spread the love

[ad_1]

যেতিয়াই নাৰীৰ আনন্দৰ কথা আহে তেতিয়াই মানুহে বেছিভাগেই এনেকুৱা কথা ক’বলৈ আৰম্ভ কৰে যেন তেওঁলোকে ইয়াৰ বিষয়ে একো নাজানে আৰু ইয়াৰ বিষয়ে কোৱাটোও ভুল। এনে নহয় যে ভাৰতত কোনোৱে যৌন শিক্ষাৰ কথা নকয়, কিন্তু তথাপিও সজাগতাৰ অভাৱ। ঘনিষ্ঠতা, যৌনতা, আনন্দ আৰু প্ৰজননৰ কথা বেছিকৈ কোৱা নহয়। পৰিয়ালৰ ভিতৰত এই ধৰণৰ কথা আলোচনা হ’লে বিবাদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

ঘনিষ্ঠতাৰ কথা ক’লে মানুহে অন্তৰংগতা আৰু সংগম বা যৌনতাৰ মাজত পাৰ্থক্য বুজি নাপায়। ইনষ্টাগ্ৰাম লাইভত যৌন শিক্ষাবিদ অপুৰুপা বাৎসল্যই হৰজিন্দাগীৰ কৃতি পুৰৱাৰৰ সৈতে কথা পাতি ঘনিষ্ঠতাৰ সৈতে জড়িত কিছু উৰাবাতৰিৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰে। তেওঁ ক’লে যে মানুহে কেনেকৈ নিজৰ ইচ্ছা আৰু প্ৰয়োজনৰ কথা নকয়। আজি আমি এনে কিছুমান কথা আপোনালোকক জনাবলৈ ওলাইছো।

উৰাবাতৰি: যৌন সুখ কেৱল সংগমৰ মাজতে সীমাবদ্ধ

মানুহে বিশ্বাস কৰা প্ৰথমটো উৰাবাতৰি হ’ল যৌন আনন্দৰ বাবে ভেদ আৰু অৰ্গাজম অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। অপুৰুপাৰ মতে যৌন আনন্দৰ অৰ্থ হৈছে সম্পূৰ্ণ শাৰীৰিক আৰু মানসিক অভিজ্ঞতা। ঘনিষ্ঠতাৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি আপোনাৰ অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰি আছে। অপুৰুপাৰ মতে এয়া লটাৰী জিকাৰ দৰেই। মুঠ যৌন সুখৰ মূল্য ১০০ কোটি, গতিকে সংগম আৰু ভেদ ইয়াৰ দশমাংশহে হ’ব।

ঘনিষ্ঠতাৰ কথা ক’লে আৱেগিক সংযোগো ভাল হ’ব। শাৰীৰিক সংযোগ গুৰুত্বপূৰ্ণ যদিও আৱেগিক সংযোগৰ প্ৰয়োজনীয়তাও বাঢ়ি যায়। যদি আপুনি সমগ্ৰ অভিজ্ঞতাৰ কথা কৈছে, তেন্তে আপোনাৰ বাবেও ইয়াক উপভোগ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

উৰাবাতৰি: আত্মসুখ বা হস্তমৈথুন হৈছে প্ৰতাৰণা

অপুৰুপাৰ মতে কমিটেড ৰিলেচনত থকা মানুহে যৌন আনন্দৰ কথা কয়, কিন্তু আত্মসুখক ভুল বুলি গণ্য কৰে। পুৰুষ বা মহিলাৰ হস্তমৈথুন আনন্দৰ আহিলা আৰু আন একো নহয়। এইটোক আপুনি প্ৰতাৰণা বুলি ক’ব নোৱাৰে। অপুৰুপাৰ মতে, “যৌন খেলনা ব্যৱহাৰৰ কথাই হওক বা আন যিকোনো বস্তুৱেই হওক, আত্মসুখ ভুল হ’ব নোৱাৰে। ই আপোনাৰ যৌন অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, ইয়াক প্ৰতিযোগিতা হিচাপে দেখাটো ভুল হ’ব।”

কেৱল এয়াই নহয়, কিছুমান মানুহৰ মতে আত্মসুখে আপোনাৰ সম্পৰ্কক উন্নত কৰিব পাৰে। অপুৰুপৰ মতে যৌনতাৰ সন্দৰ্ভত দুই প্ৰকাৰৰ কামনা হ’ব পাৰে, তৎক্ষণাত বা প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ভিত্তিত জন্ম হোৱা কামনা। তৎক্ষণাত ইচ্ছা চিনেমা বা অভিনয়ৰ জৰিয়তে হ’ব পাৰে, কিন্তু প্ৰতিক্ৰিয়াশীল ইচ্ছাই সময় লয় আৰু ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ সংগীৰ সহযোগিতাৰ প্ৰয়োজন।

উৰাবাতৰি: এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পিছত যৌন আনন্দ পোৱা নাযায়

বহু সময়ত মানুহে বুজি নাপায় যে তেওঁলোকে কেনেধৰণৰ আনন্দ বিচাৰে। আচলতে সকলো বয়সৰ মানুহে কিবা নহয় কিবা এটা যৌন সুখ পাব পাৰে। ই যৌৱনকালৰ পৰাই আৰম্ভ হয়। কিশোৰ-কিশোৰীৰ হৰম’নৰ পৰিৱৰ্তনে তেওঁলোকৰ শৰীৰত প্ৰভাৱ পেলায় আৰু তেওঁলোকৰ যৌন ইচ্ছা অধিক তীব্ৰতৰ হৈ পৰে। অৱশ্যে শিশুৰ ক্ষেত্ৰত আমি যৌন নিৰ্যাতনৰ কথা আৰু তেওঁলোকৰ মনত উদয় হোৱা প্ৰশ্নবোৰৰ কথা ক’ব লাগিব।

‘লিপষ্টিক আণ্ডাৰ মাই বুৰ্খা’ ছবিখনৰ উদাহৰণ দি অপুৰুপাই কয় যে বয়সস্থ লোকেও এনেবোৰ কথা অন্বেষণ কৰাৰ অধিকাৰ আছে।

উৰাবাতৰি: লুব্ৰিকেণ্ট ব্যৱহাৰ কৰাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়

অপুৰুপাৰ মতে, লুব্ৰিকেন্টৰ ক্ষেত্ৰত বেছি বা কম বুলি কোনো কথা নাই। যদি আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰয়োজন হয় তেন্তে বিশেষ লুব্ৰিকেণ্ট ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। লুব্ৰিকেণ্টে আচলতে ভেদ বৃদ্ধি কৰে আৰু সামগ্ৰিক যৌন অভিজ্ঞতাক ভাল কৰে। ইয়াৰ ফলত কটা, পোৰা, খোলা আৰু এই সকলোবোৰ সমস্যা হ্ৰাস পাব পাৰে। কিন্তু সুগন্ধিযুক্ত লুব্ৰিকেন্টৰ ব্যৱহাৰ কম কৰিব লাগে। এইবোৰৰ বাবে চেনিৰ সংক্ৰমণৰ আশংকা থাকে।

উৰাবাতৰি: ঘনিষ্ঠতা লাভ কৰাৰ এটাই উপায়

হৰজিন্দগীৰ সৈতে কথা পাতি অপুৰুপাই কয় যে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বহু উপায় থাকিব পাৰে। কোনো এটা পৰিসৰত সীমাবদ্ধ ৰখাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়। মানুহেও একেদৰেই যৌন সুখ বিচাৰিব লাগে বুলি এটা অদ্ভুত মিথ। একেবাৰেই তেনেকুৱা নহয়। প্ৰতিটো দম্পতীয়ে নিজৰ বাবে বিভিন্ন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *