Spread the love

[ad_1]

সূৰ্যৰ উপাসনা কৰা ছট পূজাৰ অতি গুৰুত্ব আছে। ভগৱান সূৰ্য্য আৰু মাতৃ ছঠীক উপাসনা কৰা হয় ছট পূজাত। চাৰিদিনীয়া এই উৎসৱ কালি অৰ্থাৎ ১৭ নৱেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। এই ছট উৎসৱৰ অন্ত পৰে ভগৱান সূৰ্য্যক অৰ্ঘ্য প্ৰদান কৰি। জ্যোতিষৰ হিচাপ অনুসৰি ছট উৎসৱ উপলক্ষে এক আচৰিত কাকতলীয়া ঘটনা সংঘটিত হৈছে। অৰ্থাৎ ১৭ নৱেম্বৰত গ্ৰহৰ ৰজা সূৰ্য্যই বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰে। সূৰ্য্যই বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰাৰ বাবে বহু লোক ধনী হ’ব পাৰে।

জ্যোতিষৰ মতে প্ৰতিমাহে এটা গ্ৰহে নিজৰ ৰাশি সলনি কৰে। যেতিয়া কোনো গ্ৰহ নতুন ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰে তেতিয়া ইয়াৰ প্ৰভাৱ ১২টা ৰাশিতে দেখা যায়। ছট পূজাৰ প্ৰথম দিনাই গ্ৰহ ৰজা সূৰ্য্য দেৱতা বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰে। ছট পূজাৰ প্ৰথম দিনটোত সূৰ্য্যৰ উপস্থিতি অতি বিশেষ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ প্ৰভাৱ ১২ টা ৰাশিৰ সকলোতে দেখা যায়। ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ কিছুমান ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত আৰু ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ কিছুমান ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত দেখা যায়।

অযোধ্যাৰ জ্যোতিষী পণ্ডিত কল্কি ৰামে কয় যে শুকুৰবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে ছট উৎসৱ আৰু ২০ নৱেম্বৰত ভগৱান সূৰ্য্যক অৰ্ঘ্য আগবঢ়োৱাৰ পিছত ছট উৎসৱৰ অন্ত পৰিব। যিহেতু প্ৰথম দিনাই সূৰ্য্য দেৱতাই বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰে, সেয়েহে এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ প্ৰভাৱ ১২টা ৰাশিৰ সকলোতে দেখা যায়। ছট উৎসৱৰ সময়ত সূৰ্য্যই এই চাৰিটা ৰাশিৰ সৌভাগ্যৰ দুৱাৰ মুকলি কৰিব।
সিংহ ৰাশিঃ সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে বহু ধৰণৰ ইতিবাচক ফলাফল দেখা যাব। সূৰ্য্য সিংহ ৰাশিৰ শাসক আৰু সূৰ্য্যৰ পৰিৱৰ্তনে বহু ধৰণৰ পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰে। কেৰিয়াৰত অগ্ৰগতি হ’ব, আবদ্ধ হৈ থকা ধন ঘূৰি আহিব আৰু আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ ছট উৎসৱৰ প্ৰথম দিনটোত সূৰ্য্য দেৱতাই বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত এই ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ ভাগ্য সলনি হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰতিটো কামতে আপুনি সফলতা পাব, নিবনুৱা সকলে কৰ্মসংস্থাপন পাব।

তুলা ৰাশিঃ তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে সূৰ্য্য ৰাশিৰ পৰিৱৰ্তন চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ত হিতকাৰী হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব, আৰ্থিক লাভ, ব্যৱসায় বাঢ়িব।

কন্যা ৰাশিঃ কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাই বিবাহিত জীৱনত সুখ আৰু সংগীৰ পৰা আদৰ লাভ কৰিব। প্ৰতিটো কামতে সফলতা লাভ কৰিব, জীৱনৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব, ধন-ধান বাঢ়িব, কেৰিয়াৰৰ উন্নতি হ’ব।

[ad_2]


Spread the love

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *